piatok, 15. marca 2013

Čučoriedkové s citrónovým krémom


Tento rok sa akosi neviem dočkať jari. Teda, neviem sa jej dočkať každý rok,  ibaže tento rok je to o čosi horšie. Chýba mi jar, čerstvá zelenina na trhu, žlté a červené polia, pokosená tráva...A keď to chvíľu vyzeralo, že tá jar predsa len príde i napriek tomu, že som tomu prestávala veriť (a momentálne sa táto viera akosi oživuje), rozhodla som sa spraviť niečo citrónové. Prečo? Lebo! 

Kombinácia citrónu a čučoriedok je vraj jedna z tých čarovných a keďže som sa na ňu chystala už neslušne dlho, konečne som podľahla. Oplatilo sa...Cesto je klasické, "žlté". Do receptu, ktorý nájdete TU som pridala len kôru z jedného citróna (namiesto vanilky). Keď už bolo cesto rozdelené v košíčkoch, do každého som dala 3-4 čučoriedky a strčila do rúry. 180 stupňov, približne 25minút.Dopredu som si pripravila Lemon Curd,  z ktorého som troška "pichla" do každého vychladnutého koláčika pomocou zdobičky s úzkou špičkou.  


A teraz krém. 

Toto:
120 gramov masla
180 gramov Lučiny (obyčajnej...nie, že tam dáte nejakú pažítkovú!)
2 polievkové lyžice (zarovnané) práškového cukru
10 polievkových lyžíc Lemon Curd (alebo podľa chuti)

Takto:
Maslo vyšľaháme s Lučinou a cukrom a pridávame Lemon Curd. Viem, že 10 polievkových lyžíc nevyzerá v recepte príliš sexy, ale keďže som si tento krém vymyslela a robila prvýkrát, nemala som odhad. A tak som ochutnávala a pridávala, a ochutnávala a pridávala...a takýto postup odporúčam i vám. 

Koláčiky môžete ešte dozdobiť čučoriedkami a trochou Lemon Curdu. Vďaka tejto kalorickej citrónovej omáčke (ktorá spraví z kalorického maslového krému krém ešte kalorickejší) budete po koláčikoch odfukovať o čosi viac ako zvyčajne...prezradím vám však, že to bude najmä spokojnosťou...
2 komentáre:

  1. citróny s čučoriedkami som ešte neskúšala :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Babulky k comu mam este dat lemon curd, mam ale skoro nic doma k tomu nemam. Akurat na takuto podobnu babovku s cucoriedkami. Dakujem.

    OdpovedaťOdstrániť